en
 

Kvalifikovaný poskytovatel služeb vytvářejících důvěru

EU TrustmarkDůležité informace.

Ukončení platnosti certifikátu podřízené certifikační autority

Vážení klienti,

dne 22.2.2016 byla ukončena platnost certifikátu podřízené certifikační autority ACAeID2 - Qualified Issuing Certtificate. CRL generované k této autoritě bylo ukončeno 22.2.2016 ve 14.50. Nové URL na CRL autority ACAeID2.1 - Qualified Issuing Certificate je uvedeno v certifikačních politikách nebo jej naleznete na odkazu ZDE.

eIdentity a.s.

Certifikáty podřízených certifikačních autorit

Dne 15.3.2015 byly nahrazeny certifikáty certifikačních autorit vydávajících kvalifikované a komerční certifikáty eIdentity a.s.

Tato změna byla provedena v návaznosti na blížící se expiraci stávajících kořenových certifikátů. Nainstajujte si prosím do svých prohlížečů, systémů a aplikací tyto nové certifikáty.

Děkujeme.

eIdentity a.s.

Informace k přechodu k bezpečnějším kryptografickým algoritmům v oblasti elektronického podpisu

Kryptografické algoritmy, které mohou být používány v oblasti elektronického podpisu, musí respektovat neustálý rozvoj v oblasti kryptoanalýzy a výpočetních technologií. Z toho důvodu ustupuje Česká republika stejně jako ostatní členské státy EU od používání dosud využívaného algoritmu SHA-1. Tato změna se netýká pouze algoritmů používaných při vydávání kvalifikovaných certifikátů ale i algoritmů pro vytváření elektronického podpisu.

Přechod na silnější algoritmy nebude bezproblémový. Například podle sdělení společnosti Microsoft na webu MVČR podporují nové algoritmy jen některé jejich produkty. Možným řešením je přechod na nové produkty Microsoftu nebo použití alternativních aplikací.

Podrobné informace >>

Společnost eIdentity a.s. získala akreditaci k působení jako akreditovaný poskytovatel certifikačních služeb v září 2005.

Společnost nabízí služby, které jsou založeny na vysokém stupni důvěry všech účastníků, a proto jsou realizovány jen v kvalitně připraveném a provozovaném prostředí. Společnost eIdentity a.s. chce aktivně napomáhat rozvoji využívání moderních bezpečnostních technologií v oblasti prolínání elektronického i našeho lidského světa. Podrobnosti o poskytovaných akreditovaných službách získáte z jejich popisu. Pokud Vás naše nabídka zaujala a chcete se stát naším klientem, klikněte, prosím, na odkaz Registrace v horní nabídce.

Pro správnou funkci si nezapomeňte nainstalovat certifikáty certifikačních autorit eIdentity.

Kontakt pro poskytování informací:

E-mail: info@eidentity.cz, nebo info@ie.cz
Tel.: +420 222 866 150

Aktuální sdělení

Spolupráce se společností STAPRO s.r.o.

Vážení klienti,

od 1.7. spolupracujeme se společností STAPRO s.r.o., která od tohoto data poskytuje služby Registračního místa svým klientům (lékaři, nemocnice, laboratoře) a vybavuje je certifikáty.

Pro bližší informace kontaktujte pracovníky společnosti STAPRO.

Vaše eIdentity a.s.

Kvalifikovaná časová razítka

Společnost eIdentity a. s. poskytuje službu kvalifikovaných časových razítek Veškeré informace získáte na kontaktním e-mailu: info@eidentity.cz, nebo na stránce Popis služby kvalifikovaných časových razítek.

Registrační místo v centru Prahy

V červenci bylo zřízeno další registrační místo na Úřadě Městské části Prahy 1 ve Vodičkově ulici. Bližší informace o získání certifikátu prostřednictvím této městské části najdete na adrese http://www.praha1.cz/cps/5413.html.

Registrační místo na Praze 18

V květnu bylo zřízeno nové registrační místo na Úřadě Městské části Prahy 18, Bechyňská 639, Praha 9 - Letňany. Bližší informace o získání certifikátu touto cestou naleznete na serveru http://www.letnany.cz/

Archiv sdělení...

© eIdentity a.s. Všechna práva vyhrazena